tel. 18 547 52 00, Jamnicka 7, Nowy Sącz

 

Energia słoneczna jest darmowa, czysta i odnawialna. Wystarczy, że zaczniesz ją pobierać i już możesz cieszyć się korzyściami dla Twoich finansów i środowiska. To nie tylko opłacalna decyzja, ale także przykład świadomej postawy ekologicznej. W przeciwieństwie do gazu, oleju opałowego lub energii elektrycznej, energia słoneczna jest odporna na warunki narzucane przez strony trzecie; stanowi samodzielnie wykonane i autonomiczne rozwiązanie energetyczne.

Jak działa system solarny?

Zasada działania jest prosta - ciepło generowane przez promienie słońca gromadzone jest w panelach dachowych i przesyłane do zbiornika wody. Ogrzana woda może być następnie wykorzystana w domu jako ciepła woda użytkowa lub do wspomagania ogrzewania.

Dla wszystkich typów dachów

Kolektory solarne dostępne są dla wszystkich typów dachów; mogą być instalowane przy okazji modernizacji starego dachu lub układania całkowicie nowego pokrycia. Systemy solarne mogą współdziałać z praktycznie każdym innym źródłem energii, co daje możliwość zaprojektowania takiego łącznego rozwiązania, które najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Rozwiązania Ruukki

Zasadnicza koncepcja projektowa w przypadku rozwiązań solarnych Ruukki polega na zapewnieniu wysokiej wydajności i wartości w trakcie długiego okresu eksploatacji. Rozwiązania Ruukki składają się z elementów gwarantujących wysoką funkcjonalność, skuteczność i trwałość. Zadbano o maksymalną łatwość montażu i obsługi, a jednocześnie minimalne koszty użytkowania i konserwacji.

Rodzina produktów solarnych Ruukki składa się z trzech różnych linii produktów, z których każda cechuje się odrębnymi własnościami i przeznaczeniem.

 

Ruukki zestaw solarny

 

Przystępne cenowo systemy solarne do ogrzewania wody

Zestawy solarne Ruukki oferują korzyści związane z ceną, jakością i łatwością montażu. Kolektory, stanowiące dodatkowy produkt dachowy, są odpowiednie dla każdego typu dachu, mogą być montowane podczas układania nowego pokrycia lub modernizacji starego dachu.

Zestawy solarne to kompletne, łatwe w adaptacji pakiety zawierające wszystkie elementy niezbędne do wykonania dobrze funkcjonującego systemu. Zestawy solarne Ruukki przeznaczone są głównie do ogrzewania wody w domach jednorodzinnych.

 

 Liczba osób  2-3 4 5  6+
 Powierzchnia kolektora  4 m2 6 m2  6 m2   8 m2
 Zbiornik wody  300 l  300 l  400 l 400 l
  

     

 

Ruukki Classic® Solar

 

Dla budynków o wysokich wymaganiach architektonicznych

Ruukki® Classic Solar to unikalne rozwiązanie solarne o najwyższej jakości. Do zalet dachu Classic Solar należy jego wyjątkowy projekt, w którym kolektory są w niewidoczny dla oka sposób umieszczone w pokryciu dachowym. Z tego względu rozwiązanie jest szczególnie odpowiednie dla budynków o wysokich wymaganiach architektonicznych. Dzięki Classic Solar otrzymujesz stylowy dach z możliwością produkcji energii.

Classic Solar produkowany jest jako integralna część dachu z rąbkiem stojącym Ruukki Classic. Ruukki Classic Solar przeznaczony jest głównie do produkcji ciepłej wody użytkowej w domach jednorodzinnych.

Uwaga: Classic Solar dostępny jest tylko z modelem dachu Ruukki Classic - rozwiązanie to nie jest odpowiednie dla innego typu dachu.

 

 Liczba osób  2-3
 Powierzchnia kolektora  4 m2
 Zbiornik wody  300 l